نمایش عکس های شما در واتس‌اپ برای عموم

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همه ما تاکنون درباره مضرات و مشکلات شبکه های اجتماعی، به خصوص فیس بوک بسیار شنیده ایم، اما شاید خیلی از اتفاق های پشت پرده را ندانیم و از آن آگاه نباشیم. عبارت publicly available از جانب فیسبوک اینگونه معنی شده است: هر اطلاعاتی که قابل رویت برای عموم باشد به طوری که محدودیت های حریم شخصی برای عدم نمایش آنها به عموم اعمال نشود.

این اطلاعات در اختیار موتورهای جستجو، افرادی که حتی بدون لاگین به فیس بوک وارد می شوند، قرار می گیرد. طبق مقرراتی که حین ثبت نام در فیسبوک پذیرفته اید، فیسبوک مالک تمامی اطلاعاتی است که در اختیار آن می گذارید و از این رو می تواند هرگونه که بخواهد، از آنها استفاده کند.

برای مثال:
فیسبوک می تواند اطلاعات شما را به سازمان های مختلف بفروشد!!!عکس های شما را منتشر کند. و این کار از نظر قانونی هیچ منعی ندارد!!!این امر ممکن است هم اکنون برای شما بی اهمیت جلوه کند، ولی ارزش این اطلاعات را در بیست سال آینده در نظر بگیرید:

زمانی که موقعیتی مهم از نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی دارید و یک جمله یا عکس از شما در جوانی می تواند اعتبار شما را از بین ببرد. یکی از راه های کسب درآمد فیسبوک فروش اطلاعات کاربران به سازمان ها ویا انتشار عکس های شخصی و خانوادگی افراد اقدام به در آمدزایی می کند که این روزهاشاهد انتشار تصاویر و یا حتی فیلم های خصوصی بعضی از افراد سرشناس مثل بازیگران،خوانندگان، و یا حتی اشخاص سیاسی رده بالا نیز شده اید. اینپیش مقدمه ی بود برای معرفی شبکه اجتماعی فیسبوک. اکنون که واتس اپ توسط فیسبوکخریداری شده است آیا حریم خصوصی کاربران مورد اهمیت قرار می گیرد؟

در کشور ماروزانه میلیون ها عکس شخصی توسط واتس اپ ارسال می گردد که با پیش شناختی که از اینشبکه اجتماعی داریم آیا امکان انتشار تصاویر شخصی و خصوصی کاربران در موتورهایجستجو وجود دارد؟ اکنون برای بیشترکاربران این سوال مطرح است که واتس اپ نیازی به ثبت نام ندارد و این جدا از فیسبوکبه کار خود ادامه می دهد.

در بین کاربران سه دسته وجود دارد:

گروه اول از اینکاربران بر این معتقد هستند که واتس اپ جدا از فیسبوک به کار خود ادامه می دهد. گروه دوم بر این مقدمه پا فشاری می کنند که حال واتس اپ توسط فیسبوک خریداریشده است پس تمامی اطلاعات کاربران منتشر می شود و از این رو دست به کار شده اند ومتن هایی را انتشار داده اند که خلاصه این متن این می باشد که عکس های خصوصی و فیلم های خانوادگی خود را در واتس اپ انتشار ندهید زیرا در شبکه های اجتماعی دیگر منتشرمی شود. گروه سوم افرادی هستند که در قید و بندهای این شبکه اجتماعی نیستند و بهگفته ی برخی از این کاربران فقط برای سرگرمی و تلف کردن زمان خود به این شبکهاجتماعی وارد می شوند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول