گوگل، توییتر و آمازون فرمان ضدمهاجرتی ترامپ را محکوم کردند

مجازیست- صنعت فناوری آمریکا به ویزای کار موقت که از آن با نام ویزای H-1B یاد می‌شود، وابستگی داشته و به کمک آن می‌تواند کارکنان و متخصصان خارجی را جذب کند.

سخنگوی توییتر در واکنش به تمدید شدن قانون محدودیت صدور ویزا:

این اعلامیه به بزرگ ترین دارایی اقتصادی آمریکا یعنی گوناگونی آن ضربه می‌زند. مردم از سراسر دنیا به اینجا می‌آیند تا به نیروی انسانی ما ملحق شوند، مالیات بدهند و ما را در زمینه رقابت در عرصه بین المللی قوی تر کنند.»

  • «ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل با اشاره به اینکه مهاجرت در مجموع به نفع آمریکا و خصوصاً شرکت گوگل بوده، گفت: «مهاجرت تأثیر قابل توجهی در موفقیت اقتصاد آمریکا داشته و آن را به یک رهبر در حوزه تکنولوژی و گوگل را به شرکتی که امروزه می‌بینید، تبدیل کرده است. این اعلامیه ناامید کننده است. ما همچنان حامی مهاجران هستیم و برای گسترش فرصت برای همه تلاش می‌کنیم.

آمازون:

  • ما مخالف این اقدام دولت هستیم که ناشی از کوته بینی است. خوش آمدگویی به بهترین و درخشان ترین استعدادهای بین المللی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و ما همچنان به حمایت از آن‌ها برای حفظ توانایی‌هایشان جهت قدرتمندتر کردن اقتصاد ادامه می‌دهیم.

این سیاست از فردا (۲۴ ژوئن) اجرا خواهد شد و آنطور که واشنگتن پست پیش بینی کرده حدود ۵۲۵ هزار شغل را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دولت ترامپ علاوه بر این فرمان، سال ۲۰۱۷ لایحه‌ای را تصویب کرد که پروسه صدور ویزای H-1B را سخت تر می‌کرد. دولت این کشور شیوع ویروس کرونا و رقابت کارکنان آمریکایی با مهاجران قانونی و غیرقانونی را از جمله دلایل این موضع اعلام کرده است.

/دیجیاتو/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو