همکاری پلیس در ساخت بازی‌های رایانه‌ای

سردار احمد نوریان، معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی:

  • بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان متولی صنعت بازی در کشور باید در راستای رسیدن به جایگاه مرجعیت در این حوزه حرکت کند که شرط آن خودباوری است.
  • در شرایط امروزی شاهد افزایش اختلاف بین نسل‌ها هستیم که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند به عنوان نهاد اصلی و مرجع حاکمیتی در موضوع بازی، خلاء بین والدین و‌ فرزندان را با آگاهی‌بخشی پر کند.
  • این مجموعه می‌تواند نواقص موجود را در زمینه بازی‌های رایانه‌ای از طریق قانونگذاری پیگیری و برطرف کند. همچنین بنیاد باید با حمایت از تولید بازی‌هایی در راستای اشاعه سبک زندگی اسلامی ایرانی با سه ویژگی دینی، انقلابی و ملی، به توسعه بازی‌سازی درکشور بپردازد.
  • از آنجایی که قشر اصلی مخاطبان بازی‌های رایانه‌ای نوجوانان و جوانان هستند، بنیاد می‌تواند با اصلاح محتوای بازی‌های رایانه‌ای به جامعه تعالی ببخشد و از سویی رفتارهای وندالیستی و تخریب‌گرایانه را در سطح جامعه کاهش دهد.
  • خدمت‌رسانی در شأن مردم، وظیفه پلیس است و قطعا وظیفه خود می‌دانیم که با توجه به جنبه‌های پیشگیرانه و فعالیت‌های ایجابی به تولید بازی‌های رایانه‌ای با کیفیت فنی، هنری و محتوایی خوب کمک کنیم.

معاون اجتماعی ناجا در این نشست همچنین بر ایجاد تفاهم‌نامه مشترک میان معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان آغازی بر فعالیت‌های مشترک میان این دو نهاد در آینده نزدیک تاکید کرد.

در این نشست که به میزبانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد، سید صادق پژمان مدیرعامل، معاونان و مدیران بنیاد، در سخنانی به ارائه گزارش‌هایی از روند فعالیت این نهاد در حوزه بازی و بازی‌سازی پرداختند.

/ اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو