امیتاز بازی برای کسی است که هوش آن را دارد، نه پولش را

مجازیستعقیل منصوری معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

  • بازی‌های رایانه‌ای از دیرباز در کنار سایر جنبه‌های آموزشی و فرهنگی و … به عنوان یک تفریح مهیج شناخته می‌شدند، امروزه بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از مهارت‌های درآمدزا مطرح است. برهمین اساس، شاهد آن هستیم که امتیاز بازی و هزینه‌های مادی و معنوی (اعم از پول، مهارت، وقت و …) که برای رسیدن به آن صرف می‌شود، به عنوان یک دارایی مورد معامله قرار می‌گیرد.
  • طبق قوانین داخلی اکثر بازی‌ها، به اشتراک‌گذاری نام‌کاربری و رمز با دیگران غیرمجاز شناخته شده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده سازنده حساب کاربری بازی است
  • خرید و فروش اکانت به مثابه اشتراک‌گذاری اکانت است و در صورت شناسایی، غالبا بازی‌سازها اقدام به مسدود نمودن آن خواهند نمود. خانواده‌ها و خریداران این حساب‌های کاربری‌، باید اطلاع داشته باشند که خریداری یک اکانت و رمز به معنای قانونی بودن بهره‌برداری از آن بازی نیست.
  • غالب بازی‌سازان، به‌ شدت با متقلبین مبارزه می‌کنند و در صورت استفاده از برنامه جانبی، دیگر اکانت‌های فرد متقلب را نیز مسدود می‌کنند،افرادی که به تولید و عرضه اکانت مشغول هستند نیز ممکن است در معرض خطر باشند.
  • امتیاز بازی متعلق به کسی است که مهارت و هوش انجام مراحل آن را داشته باشد.
  • سودجویان برای کسب درآمد اقدام به عمل تقویت اکانت‌ها (cheat boosting) بوسیله برنامه‌های جانبی و کد‌های تقلب و سپس فروش آن می‌کنند، که معمولا پس از مدتی مسدودیت دائم اکانت را در پی خواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت کاربر با خرید اکانت، به علت وجود امکان بازپس‌گیری اکانت توسط صاحب اولیه اکانت (که ایمیل اصلی را در اختیار دارد) خواسته یا ناخواسته احتمال خطر از دست دادن آن و هدر رفتن پولش را می‌پذیرد.
  • دسترسی به اکانت‌های هک شده یا دزدی به علت احتمال تغییر رمز عبور توسط صاحب اکانت، پس از مدتی ممکن نخواهد بود و حتی در مواردی مشاهده شده برخی از فروشندگان سودجو، رمز اکانت‌های فروخته شده را تغییر می‌دهند که طبعا دسترسی به آن برای خریدار قبلی اکانت غیر ممکن می‌شود.
  • بالا بردن امنیت اکانت و استفاده از تایید دو مرحله‌ای، دسترسی هکر‌ها به آن را به حداقل می‌رساند، همچنین باید دانست رسیدگی مراجع قانونی در خصوص اعمالی که افراد درباره بازی‌های غیرمجاز انجام می‌دهند و پول‌هایی که رد و بدل می‌شوند، مشمول پیچیدگی‌هایی است که بهتر است افراد سراغ چنین تجربه‌ای نروند.

/روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.