جایگزین هندی، توییتر را از رونق انداخت

مجازیست-مقامات دولتی هند در مخالفت با رفتارهای توییتر و عدم همخوانی آن با قوانین کشور، اپ جایگزینی به نام «کو» را ترویج می کنند.

یکی از کاربران رده بالای هندی در شبکه اجتماعی کو، آشوینی وایشنا وزیر فناوری اطلاعات جدید این کشور است که از ماه جاری در این سمت فعالیت می‌کند. او حساب کاربری خود در «کو» را باز کرده و مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد تحقیقاتی درباره همخوانی توییتر با قوانین سختگیرانه جدید آغاز می‌کند. این در حالی است که اطلاعات مذکور در حساب کاربری توییتر وی با بیش از ۲۵۸ هزار فالور پست نشده بود.

یکی از مقامات دولت در این باره می‌گوید: ایده اصلی چنین طرحی، ایجاد اپ جایگزین برای توییتر است.

این در حالی است که مقامات و وزرای عضو حزبBJP هند نیز همین عقیده را دارند. آنها از رفتار ستیزه جویانه توییتر آزرده شده‌اند.

دولت ملی گرای نارندا مودی نخست وزیر فعلی هند، نخستین بار در ماه فوریه ۲۰۲۱ میلادی علیه توییتر موضع گرفت زیرا این شبکه اجتماعی از همخوانی کامل با قوانین و حذف حساب‌های کاربری و پست‌هایی سر باز زد که درباره اعتراضات کشاورزان اخبار جعلی منتشر می‌کردند.

در نتیجه این اختلافات برخی از وزرای دولت هند اپ «کو» را ترویج کردند که برخلاف توییتر ، محتوا را در هشت زبان هند ارائه می‌دهد. دانلود این اپ طی دو روز ۱۰ برابر شد و «کو» که ۱۶ ماه از عمر آن می‌گذرد اکنون حدود هفت میلیون کاربر دارد.

توییتر اکنون ۱۷.۵ میلیون کاربر در هند دارد و اختلافات آن با دولت این کشور اخیراً بالا گرفته است. یکی از موارد اختلافات نیز به بی توجهی توئیتر به مهلت ۲۵ می هند برای تعیین مدیران همخوانی و پاسخگویی پلتفرم در داخل این کشور بود.

هرچند نخست وزیر هند هنوز به اپ «کو» نپیوسته، اما بسیاری از مقامات و وزارتخانه‌ها همچنان از دو پلتفرم استفاده می‌کنند.

توییتر از اظهار نظر درباره استفاده از کو توسط دولت هند خودداری کرده اما گفته به طور مستقم با وزارتخانه‌های مختلف و مقامات همکاری می‌کند و نقش مهمی در مدیریت بحران در بازه شیوع کرونا ایفا کرده است.

/مهر به نقل از رویترز/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروش سیمکارت دایمی