کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار می‌شود

مجازیست–هفتمین دوره‌ کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» که قرار است در ماه پایانی سال ۱۴۰۰ و به صورت آنلاین برگزار شود، امسال در بخش نگاه ویژه خود و با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مقالات مرتبط با موضوع «بازی‌های رایانه‌ای؛ رویکرد مبتنی بر شواهد» یعنی تحقیقاتی که به حل مسائل واقعی روز بپردازند را مورد داوری و انتخاب قرار می‌دهد.

حامد نصیری، معاون پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

  • در شرایط کنونی نیاز به تحقیقات دانشگاهی با استفاده از داده‌ها وشواهد موجود کشور وجود دارد تا از نتایج این پژوهش‌ها به حل مسائل واقعی روز پرداخته شود، با تصمیم دبیرخانه این رویداد بنا داریم امسال دانشگاه اصفهان را برای برجسته کردن نقش استفاده از داده‌های واقعی مانند گزارش‌ها، نظرات خبرگان و ذی‌نفعان و مشاهدات پژوهشگران از وضعیت اکوسیستم بازی کشور همراهی کنیم.
  • این پژوهش‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلفی اعم از سیاست‌گذاری، حوزه علوم انسانی، مسائل فنی و مهندسی و هنری باشند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و مقالاتی که برای دسترسی به این هدف تلاش می‌کنند، مورد داوری قرار می گیرند و به برگزیدگان تا سقف ۲۰ میلیون تومان از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جایزه داده می‌شود.
  • مجموعه مقالات منتخب بخش ویژه این کنفرانس نیز در قالب کتاب منتشر می‌شوند. همچنین محققین برتر این بخش در فهرست سفید دایرک قرار می گیرند تا در انجام تحقیقات کاربردی مورد نیاز از آنها کمک بگیریم.

گفتنی است هفتمین دوره‌ کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» روزهای ۵ و ۶ اسفند ۱۴۰۰ به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

/دایرک/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول