رئیس جمهور چین خواهان بهبود قوانین اقتصاد دیجیتال شد

مجازیست–شی جین پینگ رییس جمهور چین خواهان بهبود قوانین و نظارت بر اقتصاد دیجیتال است تا سهم آن در رشد کشور را بیشتر کند.
جین پینگ در مقاله ای در نشریه حزب کمونیست چین خواهان تمرکز روی حوزه های کلیدی از جمله مدارهای یکپارچه، نمایشگرها، تجهیزات مخابراتی و سخت افزار هوشمند شده است.
در بخشی از این مقاله آمده است: چین باید کسب و کارهایی با قدرت رقابت بین المللی و شرکت های برتر زیست محیطی با کنترل بر زنجیره های صنعتی را توسعه دهد. ما باید بدانیم که در مقایسه با شرکت های بزرگ و قدرتمند در اقتصاد دیجیتال جهانی، چین به اندازه کافی قدرتمند نیست. هرچند اقتصاد دیجیتال ما سرعت زیادی دارد اما برتر نیست.
همچنین شی خواستار وضع قوانین و فرایندهای استانداردسازی است تا شکاف های موجود در قانون را از بین ببرد و همچنین از انحصار و گسترش بی حد و حصر سرمایه در دومین اقتصاد بزرگ جهان جلوگیری کند.
رئیس جمهور چین در بخش دیگری از مقاله نوشته است: در مسیر توسعه سریع، اقتصاد دیجیتال چین شاهد روندهای ناسالم و بی قانونی است که نه تنها بر توسعه سالم اقتصاد دیجیتال تاثیر می گذارند، بلکه قوانین را نقض می کنند و تهدیدی برای اقتصاد ملی و امنیت مالی به حساب می آیند.
مقاله جین پینگ در حالی منتشر شده که کابینه دولت چهارشنبه هفته گذشته طرحی برای توسعه اقتصاد دیجیتال چین با هدف افزایش سهم آن از تولید ناخالص داخلی کشور با پیشبرد فناوری هایی مانند ۶G و مراکز داده های کلان است.
در این طرح همچنین به چالش هایی از جمله فقدان نوآوری در حوز های کلیدی و نظارت ضعیف پرداخته شده است.
/مهر به نقل از رویترز/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول