خیانت اینترنتی به هم‌شاگردی

به گزارش «وبلاگ نیوز»، رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این خبر گفت : پیرو شکایت شهروندی مبنی بر اینكه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی موجب هتک حیثیت وی شده است ، موضوع در دستور كار این پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد فرد یا افرادی ناشناس با ساخت صفحه‌ای جعلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با استفاده از تصویر شخصی شاکیه اقدام به ارتباط‌ با دیگران و مطالب غیر واقعی از جانب وی کرده است و این موضوع باعث اختلال در زندگی او و خانواده اش شده است.

رئیس پلیس فتای بوشهردر ادامه گفت: پس از شروع تحقیقات مشخص شد كه فرد ایجاد كننده این صفحه آشنایی كامل به شاكیه داشته و با پیگیری ها فنی و پلیسی نهایتاً متهم شناسایی و جهت سیر ادامه رسیدگی پرونده به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: متهم که از هم شاگردی های شاکیه بود، ابتدا منکر انجام بزه ارتکابی شد. اما در بازجویی فنی و در مواجه با شواهد و دلایل لب به اعتراف گشود.

پلیس فتا در خاتمه به جوانان توصیه می‌کند: مواظب روابط دوستانه خود بوده و از دادن اطلاعات و عکس های شخصی به این قبیل افراد خودداری، تا زمینه بروز چنین حوادثی از بین برود و یا به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول