«تاجایی که من می‌دانم استفاده از فیس‌بوک منع قانونی ندارد»

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از پانا، بهمن کشاورز، رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا استفاده اشخاص دولتی از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک از لحاظ قانونی و حقوقی با مشکل مواجه نیست، اظهار داشت: ضمن اقرار به اینکه در مسایل مربوط به IT و اینترنت احاطه و اشرافی ندارم در حدی که بنده می دانم فیس بوک ابزاری بیش نیست که می تواند استفاده های گوناگونی داشته باشد.

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ادامه داد: بنابراین نفس استفاده از این شبکه اجتماعی کاری مباح است و قابل تعقیب نیست.

وی در ادامه درخصوص مصادیق مجرمانه استفاده از شبکه های اجتماعی نیز گفت: در مورد موضوع مصادیق مجرمانه باید گفت تا آنجا که بنده می دانم عبارت از این است که کمیسیونی مصادیق جرائم را تعیین می کند به نظر می رسد اصل این قضیه با قائده قانونی بودن جرایم مجازات ها و تاثیر قانون نسبت به آینده معارضه دارد.

کشاورز اضافه کرد: عمل مجرمانه باید به طور جامع تعریف شود تا مردم عادی بدانند فعل یا ترک فعل آن ها وصف مجرمانه دارد یا نه و تشخیص منطبق بودن عمل بر قانون گذار پدیده دیگری وجود داشته باشد که مصادیق جرم را در طی زمان تعیین و اعلام کند که با اصول شناخته شده حقوق جزا سازگار نیست.

انتهای پیام /.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول