دامنه استفاده از فیس بوک تعیین شود

به گزارش روبلاگ نيوز» و به نقل از تابناك، جمشید جعفرپور،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: درباره فیس بوک بحث بر این است که افراد دیگری در این باره قواعد بازی را ترسیم کردند، از این رو نمی توان بی محابا وارد این عرصه شد و باید مواظب باشیم در زمینی بازی نکنیم که چارچوب های آن را در اختیار نداریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شبکه های اجتماعی عمدتا با رویکرد ضدنظام و به نفع دشمنان مورد بهره برداری قرار گرفته اند، و این موضوع موجب می شود با احتیاط وارد موضوع فیس بوک شویم.

جعفرپور ادامه داد: معتقدم که فیس بوک تا حدودی قابل استفاده است؛ می توانیم پیش از آنکه این رسانه قصد دارد به منافع ملی ما ضربه بزند و دیگران بر موج آن سوار شوند، با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به خانواده ها، آنها را با فیس بوک آشنا سازیم.

وی تاکید کرد: خانواده ها از ماهیت فیس بوک و تاثیرگذاری های آن بی اطلاع هستند اما جوانان، دانشگاهیان و حتی دانش آموزان با این رسانه سر و کار دارند، از این رو در این دریا باید شنا کنیم و غرق نشویم.

رییس کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: درباره فیس بوک در نظام جامع رسانه نیز باید با این رویکرد وارد شویم و با استفاده از نظرات کارشناسی و افراد متخصص و متعهد در این حوزه، دامنه هایی برای نحوه استفاده از فیس بوک و همه رسانه های ارتباطی دیگر تعریف کنیم و در همان حدود نیز رسمیت بخشی داشته باشیم.

انتهاي پيام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.