فصل جدید بی توجهی به جلسات شورای عالی فضای مجازی

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از تسنیم، شورای عالی فضای مجازی اسفند ماه سال ۹۰ با حکم مقام معظم رهبری تشکیل و اولین جلسه آن با حضور سران قوا و اعضای حقیقی و حقوقی نیز در همان ماه برگزار شد اما مدتی نگذشت که بی نظمی هایی در روند برگزاری جلساتی که می بایست طبق قانون هر دو هفته یک بار با حضور رئیس جمهور برگزار می شد، پدیدار شد.

بی نظمی ها تنها مربوط به دولت دهم نبود و اکنون دایره بی توجهی ها به این نهاد حاکمیتی و بالادستی در دولت یازدهم به مراتب بیشتر شده است به گونه ای که آخرین جلسه با حضور اعضاء مربوط به دهم اسفند ماه ۹۳ می شود و اکنون بالغ بر سه ماه و نیم است که جلسه ای تشکیل نشده است.

جلسه بیست و یکم این شورا که بهمن ماه گذشته برگزار شد، تأخیری دو ماه و نیمه را به دنبال داشت و پیش از آن در آبان ماه ۹۳ نیز شاهد تشکیل جلسات با تأخیر پنج ماهه بودیم.

در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی جلسه در خصوص «راهکارهای توسعه صادرات نرم افزار» و «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن»تصمیم گیری شد.

شورای عالی فضای مجازی نهادی حاکمیتی  است که به منظور گسترش فزاینده فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی به ویژه شبکه جهانی اینترنت و آثار چشمگیر آن در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و لزوم سرمایه گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره گیری حداکثری از فرصت های ناشی از آن در جهت پیشرفت همه جانبه کشور و ارائه خدمات گسترده و مفید به اقشار گوناگون مردم، با دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد.

نکته جالب این است که دبیرخانه شورای عالی فضای از زمان برگزاری جلسات این شورا اطلاعی ندارد و دفتر ریاست جمهوری به صورت مستقیم زمان برگزاری این جلسات را اعلام می کند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.