قوانین جدید اینستاگرام برای استفاده سایت‌ها از تصاویر این شبکه

مجازیست- بیانیه‌های اینستاگرام حاکی از آن است که صاحبان وب‌سایت‌ها ازاین‌پس برای قرار دادن پست‌های کاربران اینستاگرام در وب‌سایت‌های خود باید از آن‌ها اجازه دریافت کنند. این بیانیه پس از شکایت یک عکاس اعلام شده است که پست‌های اینستاگرامی است بدون اجازه در وب‌سایت Newsweek منتشر شده است.

این وب‌سایت استدلال کرده است که عکس یادشده از طریق اینستاگرام آپلود شده است و به همین دلیل این وب‌سایت خود را مجاز دانسته که بدون در نظر گرفتن قوانین کپی‌رایت آن را روی سایت خود قرار بدهد. در ضوابط و شرایط استفاده از اینستاگرام آمده است که کاربران با آپلود هر تصویر در این شبکه اجتماعی کپی‌رایت آن را به اینستاگرام می‌دهد.

بااین‌حال اظهارات ذکر شده در Ars Technica حاکی از آن است که وب‌سایت‌ها برای استفاده از محتوای چندرسانه‌ای اینستاگرام نیازی به دریافت مجوز ندارند. هنوز مشخص نیست که قوانین اینستاگرام در رابطه با این موضوع چگونه است و چه برخوردی با آن خواهد شد.

البته این اولین باری نیست که مشکلی ازاین‌دست بروز کرده است در ماه آوریل نیز از وب‌سایت Mashable به دلیل استفاده از تصاویر یک عکاس اینستاگرامی شکایت شده بود. درنهایت برنده وب‌سایت Mashable بود و قاضی مدعی شده بود که عکاس مجوز انتشار عکس را به اینستاگرام داده است و اینستاگرام نیز به این مجوز به Mashable اعطا کرده است.

بااین‌حال اینستاگرام تصمیمی گرفته است که قوانین خود را در این رابطه شفاف کند و اعلام کرده است که مجوز کپی‌رایت این شبکه اجتماعی در مورد تصاویر جای گذاری شده در وب‌سایت‌ها صدق نمی‌کند. به‌این‌ترتیب بهترین کاری که در حال حاضر می‌توان انجام داد این‌که صاحبان وب‌سایت‌ها پیش از استفاده از تصاویر اینستاگرامی کاربران این شبکه اجتماعی از آن‌ها اجازه بگیرند.

/ایتنا/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول