نامه وزارت امنیت آمریکا به مدیران شبکه‌های اجتماعی

مجازیست- چاد ولف معاون وزیر امنیت داخلی آمریکا با ارسال نامه‌هایی جداگانه برای مدیران اجرایی ارشد فیس‌بوک، توییتر، اسنپ، آلفابت و اپل از آنها خواسته تا اقدامات لازم را در قابل پست‌هایی که دیگران را به ترویج خشونت و نقض قوانین حکومت نظامی، غارت فروشگاه‌ها یا هماهنگ سازی اقدامات خشونت‌آمیز تشویق می‌کنند، انجام دهند.
وی در نامه‌های خود از سازماندهی فعالیت‌های خشونت‌آمیز از طریق شبکه‌های اجتماعی اظهار تأسف کرده و افزوده که برای ایمن سازی آمریکا باید اقدامات جدی از طریق مدیران شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد تا این شبکه‌ها به ابزار ترویج خشونت و فعالیت‌های غیرقانونی مبدل نشوند.
انتشار این نامه در شرایطی صورت می‌گیرد که دموکرات‌ها از ترامپ به علت خشونت بر علیه تظاهرکنندگان و استفاده از باتوم، گاز اشک آور و بمب‌های صوتی به شدت انتقاد کرده اند. در عین حال اگر چه مواردی از خشونت یا غارت فروشگاه‌ها در روزهای آغازین اعتراض‌های مردمی در آمریکا رخ داده، اما بخش اعظم تظاهرات آمریکا صلح‌آمیز بوده و این پلیس و نیروهای امنیتی بوده‌اند که بر علیه تظاهرکنندگان به خشونت بی دلیل متوسل شده‌اند.
ترامپ و متحدان جمهوری خواه وی در کنگره آمریکا به شدت از شبکه‌های اجتماعی به علت کمک به سازماندهی اعتراض‌های مردمی آزرده خاطر هستند و فشارهای خود را بر روی آنها افزایش داده‌اند.
/ایستنا/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو